0
0

37 – آیا کارفرما موظف به اعلام کتبی نماینده و وظایف و اختیارات او به پیمانکار است ؟

456 بازدید

آیا کارفرما موظف به اعلام کتبی نماینده و وظایف و اختیارات او به پیمانکار است ؟

در این پست ویدئویی، در مورد اهمیت معرفی نماینده یا نمایندگان کارفرما و ابلاغ وظایف و اختیارات آنها به تشریح صحبت می کنیم.

این موضوع هم در قراردادهای دولتی و هم در قراردادهای خصوصی، هر دو طرف پیمان را با چالش هایی روبرو می کند

که در صورت وجود نگاه پیشگیرانه در زمان انعقاد قرارداد،می تواند بسیاری از مسائلی که در حین انجام تعهدات قراردادی رخ می دهد را مدیریت نماید.

برای تشریح این موضوع، هم از موادی از قانون مدنی و هم از نشریه 4311 که به عنوان شرایط عمومی پیمان در اکثر قراردادهای احداث استفاده می شود،

بهره می جوییم و در انتها به ادعاهای محتمل طرفین برای ثبت اسناد و مدارک مورد نظر در حین انجام تعهدات می پردازیم.

 

موضوع: معرفی نمایندگان کارفرما

 

دوست عزیز پیمانکار، پای صورتجلسه ای را امضاء نکن که در آن جلسه، نماینده معرفی نشده کارفرما حضور دارد. چرا که تعهدی را بر دوش خواهي گرفت که طرف مقابل می تواند زیر تعهد درج شده در آن صورتجلسه بزند.

 

داستان کارگاهي

 

تقریباً تمام پروژه می دانند که خانم پدیدار، مسئول کنترل پروژه کارفرما، سوگولی آقای حسنی، مدیرپروژه کارفرماست و آقای حسنی این خانم رو مثل دخترش  دوست داره.

اولین باری بود که زبان آقای حسنی در جلسه مقابل آقای علی نژاد، رئیس کارگاه پیمانکار، کوتاه مانده بود.

اين جلسه با خواسته پدیدار تشکیل شده بود و ایشان شدیداً معترض بود که علی نژاد از امضای صورتجلسه روز گذشته طفره رفته است.

 

علی نژاد با آرامش منتظر اتمام صحبت های پدیدار بود. این خانم با آب و تاب خاصی مشغول تعریف صحنه جلسه برای حسنی بود:

"آقای مهندس، جلسه یک ساعت طول کشید و تمام تعهدات زمانی رو به آقایان گوشزد کردم و بعد در انتها، هنگام صورتجلسه کردن موضوع، این آقا میگه اجازه بدین اول مهندس صورتجلسه رو بخونه و بعد اگر ایشان تأیید کردند، ما هم امضاء می کنیم."

 

آقای علی نژاد که همیشه در طول پروژه مثل يک جنتلمن رفتار کرده، بعد از صحبت های پدیدار رو به حسنی میگه:

"آقای مهندس، ایشان در صورتجلسه برای تأخیر های ما خارج از نُرم قراردادی، جریمه لحاظ کردند. در ثانی تعهدات زمانی رو علاوه بر قرارداد و برنامه زمانی تصویب شده به ما تحمیل کردند که برای من بار مالی داره."

 

خانم پدیدار که برای اولین بار شدیداً عصبانی شده و مثل کوه آتش فشان آماده انفجاره ميگه:

"خوب آقای عزیز، من هم دستورات آقای مهندس حسنی رو اجرا کردم و مسلماً برای تغییرات زمانی اعلام شده باید محاسبه صورت بگیرد و قطعا در وجه پیمانکار پرداخت خواهد شد."

 

آقای علی نژاد که از شنيدن کلمه "قطعاً" با عصبانیت از طرف پدیدار شدیداً جا خورده، ميگه:

"خانم، شما تضمین می کنید این مبالغ از جانب کارفرما پرداخت میشه؟"

 

پدیدار در حالیکه به حسنی نگاه می کنه ميگه:

"من چرا باید تضمین کنم؟! جناب مهندس دستور دادند و حتما ضمانت این موضوع هم با ایشان هست."

 

علي نژاد مثل اینکه در بازی وسطی یک بُل معرکه گرفته باشه، از هیجان کمی صداش رو بالا می بره و میگه:

"خب خانم مهندس من هم همین رو گفتم. اجازه بدید ایشان تأیید کنند… ما هم سرباز ایشان، به روی چشم."

 

شما به یک جلسه کاری دعوت می شوید. قاعدتاً اولین درخواست شما از طرف مقابل، معرفی خود و اعلام سطح اختیاراتی است که برای بستن موضوع، از طرف مقام های ارشد سازمان متبوعش دارد.

 

دوستانه به شما توصیه می کنیم اگر طرف مقابل بصورت رسمی معرفی نشده و سطح اختیاراتش مشخص نیست، محترمانه جلسه را ترک کنید و یا صرفاً مستمع آزاد و شنونده موارد طرح شده باشید و از امضای هر گونه صورتجلسه ای بپرهيزيد.

 

کارفرما نیز از این قاعده مستثني نیست و بایستی به چهار صورت نماینده خود را معرفی کند و تنها در این حالت است که این نماینده می تواند مکاتبه کند، صورتجلسه امضاء کند و یا دستوری را صادر نمايد. وگرنه پیمانکار هیچ الزامی ندارد به دستورات و فرامین او گوش دهد. چه بسا برای او بس خطرناک هم باشد. چرا که در صورت سر باز زدنِ کارفرما از پرداخت تعهدات مالی پذیرفته شده توسط نماینده معرفی نشده، دست پیمانکار به هیچ کجا بند نخواهد بود.

 

روش 1: کلیه مدارک و مستندات ایجاد شده در حین انجام تعهدات توسط فرد امضاء کننده قرارداد به عنوان کارفرما امضاء شده و به تأیید برسد.

روش 2: در متن قرارداد نماینده کارفرما همراه با حدود اختیارات و وظایف معرفی گردد.

روش 3: طی صورتجلسه ای که با حضور طرفین قراردادی در ابتدای پروژه و یا هر فاز، تنظیم می گردد نماینده طرفین به همراه حدود اختیارات و وظایف معرفی شوند.

روش 4: در موقعیت خاص اجرایی و برای محدوده زمانی، نماینده کارفرما و حدود وظایف و اختیاراتش بصورت مکتوب به پیمانکار ابلاغ گردد.

 

با یک اصل حقوقی آشنا شویم: اگر وکیل خارج از حدود وظایف و اختیارات خود دست به عملی بزند، موکل او هیچ تعهدی در برابر شخص ثالث نخواهد داشت. این اعمال را اصطلاحاً اعمال فضولی می نامیم.

 

پس اگر پیمانکار دستورات نماینده کارفرما را چه ناظر، چه مدیر طرح و چه مدیر پروژه که خارج از اختیارات اعلامی کارفرما است، انجام دهد، هیچ تعهدی برای کارفرما ایجاد نشده و منطبق بر قاعده اقدام، پیمانکار است که مقصر موضوع شناسایی می شود.

 

در آخر، شما پیمانکار عزیز توجه داشته باشید که شرح اختیارات و وظایف طرف دستور دهنده و نماینده در قرارداد مشخص شده باشد و یا کتباً ابلاغ گردد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=6213
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 37 – آیا کارفرما موظف به اعلام کتبی نماینده و وظایف و اختیارات او به پیمانکار است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.