0
0

53 – آیا پیمانکار می تواند با ارائه درخواست به دادگاه، حکم فسخ قرارداد ابلاغ شده از طرف کارفرما را باطل کند؟

377 بازدید

آیا پیمانکار می تواند با ارائه درخواست به دادگاه، حکم فسخ قرارداد ابلاغ شده از طرف کارفرما را باطل کند؟

 یکی از ترس های همیشگی پیمانکاران اعلام فسخ قرارداد از طرف کارفرمایان است.

و در نقطه مقابل هم کارفرمایان از این ترس به عنوان یک اهرم فشار برای سر خط آوردن پیمانکار استفاده می کنند.

ولی سوال مهم این است که آیا پیمانکار می تواند درخواست ابطال فسخ اعلامی از طرف کارفرما را از محاکم قضایی داشته باشد.

در این پست ویدئویی به بررسی این پرسش پرچالش در قراردادهای دولتی مبتنی بر بودجه عمرانی می پردازیم و

البته موضوعاتی مطرح می کنیم که در کلیه قراردادها کارا و قابل استفاده است.

زمانی از این مسائل می توان استفاده کرد که طرفین دچار اختلاف نظر در بروز شرایط استحقاق پیمانکار مبنی بر فسخ پیمان شده اند.

اشاره مطالب این پست مبتنی بر نشریه 4311 و قانون آیین دادرسی مدنی خواهد بود و در نهایت به ریسک هایی می پردازیم که در صورت ابطال فسخ گریبان کارفرمایان را می گیرد.

 

موضوع: فسخ پیمان

 

داستان کارگاهی

 

امروز علی نژاد، سرپرست کارگاه پیمانکار، به جای رفتن به پروژه، برای یک جلسه اضطراری به سمت دفتر مرکزی حرکت کرد و به جای احوال پرسی با دوستان خود در دفتر، مستقیم به اتاق مهندس صریح القلم، مدیر عامل، شرکت رفت.

مهندس صریح القلم که مثل همیشه کت و شلوار به تن داره و کرواتی هم متناسب با رنگ کتش زده، داره با آرامش لیوان قهوه اش رو می نوشه. درب اتاق مدیر عامل داستان ما همیشه بازه و اصولاً اعتقادی به گذاشتن حریم با پرسنلش نداره.

به محض دیدن علی نژاد از روی صندلی بلند میشه و با احترام خاصی رئیس کارگاه رو به نشستن دعوت میکنه. باز هم مثل همیشه خودش شخصاً شروع میکنه به درست کردن قهوه برای او:

"بفرمایید آقای مهندس، مثل همیشه بدون شیر و شکر."

 

در بدو ورود اضطراب و نگرانی در صورت علی نژاد موج می زد ولی با نوع رفتار مهندس صریح القلم کمی آرام شد:

"آقای مهندس، شرمنده می فرمایید. من خیلی نگرانم. مگه شما نامه ابلاغ فسخ قرارداد رو مشاهده نفرمودید؟"

 

صریح القلم در حالیکه داشت لیوان قهوه رو بدست علی نژاد میداد، گفت:

"نامه رو دیدم ولی اسم اون ابلاغ فسخ نیست، اخطاریه فسخ هست، آقای مهندس."

 

علی نژاد که حواسش نبود و می خواست لیوان قهوه رو سر بکشه که میفهمه هنوز خیلی داغه. پس لیوان رو روی میز می گذاره و حرفش رو ادامه میده:

"آقای مهندس، این حسنی که من می شناسم 10 روز دیگه ابلاغ فسخ رو هم می زنه."

 

صریح القلم آروم به سمت علی نژاد میره و جعبه دستمال کاغذی رو جلویش می گیره و میگه:

"پسرم، تو اگه الان اولین فسخ پیمان زندگیت رو دیدی، من بدتر از اینها رو دیدم. دیگه بدتر از طلاق نیست که باید کل زندگیت رو بدی تا مهریه همسر سابقت رو پرداخت کنی. در ثانی نگران نباش. مگه قرارداد رو آقای حسنی امضاء کرده که حالا بتونه اون رو فسخ کنه؟! ثالثاً، یادت باشه کارفرمای مجموعه ما اونقدر حرفه ای هستند که بدونند اگر ساختار اداری فسخ رو بدرستی رعایت نکنند، یک پیمانکار حرفه ای راحت می تونه ابطال فسخ رو از دادگاه بگیره. جای این حرف ها و دلنگرانیها، برو و با اکیپت یک نامه جوابیه برای اعلام دلایل تأخیرات تهیه کن و برای من هم بفرست که با هم چَکش کاری کنیم. میدونی که من برای کارهای خودم مهلت می گذارم. امیداورم نامه تا پس فردا ساعت 10 روی میز من باشه."

 

بر اساس ماده 47 شرایط عمومی پیمان مندرج در نشریه 4311، اجرای فسخ پیمان از بُعد مراحل و ساختار اداری، دارای 5 گام می باشد:

 

1- اخطاریه فسخ: در صورتي كه به علت بروز يك يا چند مورد از حالت‌هاي درج‌شده در ماده 46، كارفرما پيمان را مشمول فسخ تشخيص دهد، نظر خود را با ذكر مواردي كه به استناد آن‌ها پيمانكار را مشمول فسخ می‌داند، به پيمانكار ابلاغ می‌كند.

2- پاسخ پیمانکار: پيمانكار مكلف است كه در صورتي كه دلايلي حاكي از عدم انطباق نظر كارفرما با موارد اعلام شده داشته باشد، در مدت 10 روز از تاريخ ابلاغ كارفرما، مراتب را به اطلاع كارفرما برساند.

3- بررسی کارفرما: اگر ظرف مدت تعيين‌شده، پاسخي از سوي پيمانكار نرسد يا كارفرما دلايل اقامه شده را مردود بداند، كارفرما فسخ پيمان را به پيمانكار ابلاغ می‌كند و بدون احتياج به انجام دادن تشريفات قضايي، به ترتيب مفاد اين ماده، عمل مي‌نمايد.

4- ابلاغ فسخ: در صورتي كه تصميم كارفرما براي فسخ پيمان به استناد موارد درج شده در بند الف ماده 46 باشد، موضوع فسخ پيمان بايد بدواً به وسيله هيئتي متشكل از سه نفر به انتخاب وزير يا بالاترين مقام سازمان كارفرما (در مورد سازمان‌هايي كه تابع هيچ يك از وزارت خانه‌ها نيستند) بررسي و تأیید شود و مورد موافقت وزير يا بالاترين مقام سازمان كارفرما قرار گيرد و سپس به پيمانكاران ابلاغ گردد.

5- اقدامات بعد از فسخ: ضبط تضمین انجام تعهدات و تضمین حسن انجام کار – در اختیار گیری تأسیسات و ساختمان های موقت، مصالح و تجهیزات، ماشین آلات و ابزار و تمام تدارکات – صورت برداری و تهیه صورتمجلس کارهای انجام شده و مصالح و تجهیزات.

 

حال اگر کارفرما به هر دلیلی از گام های گفته شده برای اجرای فسخ پیروی نکند، اصطلاحاً گفته می شود که بر این ابلاغ فسخ، ایراد شکلی وجود دارد و در صورت اثبات موضوع در دادگاه، قابلیت ابطال فسخ وجود دارد.

بر اساس ماده 46 شرایط عمومی پیمان، 15 دلیل وجود دارد که کارفرما می تواند با استناد به تخطی پیمانکار و عدم رعایت این موارد، اقدام به ابلاغ فسخ کند.

حال اگر پیمانکار ثابت کند دلیل ابراز شده توسط کارفرما صحیح نبوده و او مستحق فسخ قرارداد نبوده است، در اصطلاح به ابلاغ فسخ ایراد ماهوی وارد کرده و می تواند ابطال فسخ را از دادگاه درخواست نماید.

 

عواقب ابطال فسخ برای کارفرما را بر می شماریم:

1- جاری شدن قرارداد و برقرار ماندن تعهدات طرفین

2- الزام کارفرما به پرداخت کلیه هزینه های ضبط ضمانت نامه های پیمانکار

3- الزام به پرداخت هزینه خواب و یا اجرت المثل ماشین آلات و هزینه مصالح استفاده شده و یا هدر رفته

4- ثبت تخلفات انتظامی برای مسئولین سازمان اجرایی در صورت بروز ایرادهای شکلی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=6815
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 53 – آیا پیمانکار می تواند با ارائه درخواست به دادگاه، حکم فسخ قرارداد ابلاغ شده از طرف کارفرما را باطل کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.