0
0

18 – شرکای کاری پیمانکار در قراردادهای EPC(قسمت دوم-فروشندگان)

217 بازدید

شرکای کاری پیمانکار در قراردادهای EPC(قسمت دوم-فروشندگان)

هر پیمانکار برای انجام تعهدات خود در ذیل قراردادهای EPC ، سه شریک اساسی به همراه دارد.

در قسمت طراحی که عمده بخش Engineering را بر دوش دارد مهندسین طراح به عنوان یک شخص حقوقی و یا شخص حقیقی، شریک کاری پیمانکار خواهند بود.

فروشندگان و وندور، نقش شریک پیمانکار در بستر Procurement را دارا بوده و پیمانکاران دست دوم که بیشتر به ارایه خدمات اجرایی می پردازند عنوان اهرم پیمانکار اصلی در عملیات اجرایی  را برعهده دارند.

حال در این قسمت به تشریح دومین رکن از سه شریک کاری پیمانکار اصلی با عنوان فروشندگان، نحوه انتخاب و وظایف آن می پردازیم.

موضوع: فروشندگان در قراردادهای EPC

 

مروری می کنیم بر سؤالاتی که در این ویدئوی آموزشی تشریح خواهد شد:

سوال شماره 1: آیا در قراردادهای EPC، تأمین کلیه مصالح و تجهیزات بر عهده پیمانکار می باشد؟

سوال شماره 2: در صورت وجود عیب و ایراد بر مصالح وارد شده به کارگاه به شرطی که تأمین آن با کارفرما بوده باشد، چه راه حل هایی پیش روی دو طرف پیمان خواهد بود؟

سوال شماره 3: هزینه برطرف سازی عیوب پنهان مصالح در تعهد کارفرما که در زمان تحویل صورتجلسه نشده ولی قابل شناسایی بوده است، بر عهده کدام یک از طرفین پیمان خواهد بود؟

سوال شماره 4: هزینه برطرف سازی عیوب پنهان مصالح در تعهد کارفرما که در زمان تحویل قابل تشخیص نبوده، بر عهده کدام یک از طرفین پیمان خواهد بود؟

سوال شماره 5: آیا تأخیرات زمانی تحویل مصالح در تعهد کارفرما مستقیماً در برنامه زمانی و تمدید زمان اولیه پیمان قابل ادعا می باشد؟

سوال شماره 6: آیا پیمانکار می تواند بابت مصالح و تجهیزاتی که دارای دوره زمانی ساخت طولانی هستند، ادعایی را عنوان نماید؟

سوال شماره 7: آیا کارفرما می تواند پیمانکار را ملزم به خرید مصالح و تجهیزاتی از فروشنده خاصی نماید؟

سوال شماره 8: آیا پیمانکار موظف است که نام کارفرما را به عنوان ذی نفع در معامله خرید مصالح و تجهیزات در قراردادهای EPC درج نماید؟

 

نکته 1: منطبق بر بند 2 ماده 30، تأمین کلیه مصالح و تجهیزات مورد نیاز در پروژه بر عهده پیمانکار است مگر آنکه درپیوست شماره 13، این موارد در تعهد کارفرما اعلام شده باشد.

نکته 2: در صورتیکه تعهد تأمین بخشی از مصالح بر عهده کارفرما باشد، پیمانکار در زمان ورود این مصالح به کارگاه بایستی اقدام به بازرسی چشمی با حضور نماینده کارفرما، هرگونه اشکال (کیفی) و کمبود (کمّی) آن را صورتجلسه نماید.

 

در صورت وجود اشکال و یا کمبود دو راه حل برای کارفرما وجود دارد:
1. برطرف سازی اشکالات و کمبودها
2. با پرداخت هزینه به پیمانکار، رفع اشکالها و کمبودها را از پیمانکار بخواهد.

 

نکته 3: هرگاه امکان تحویل بخشی از تجهیزات و یا مصالح مورد تعهد کارفرما در موعد مقرر برای او میسر نباشد، مراتب در فاصل زمانی معقول به پیمانکار ابلاغ شود تا او نسبت به تجدیدنظر در برنامه زمانی اقدام کند، به نحوی که تا حد ممکن، از تأخیر در اتمام کار جلوگیری کند.

نکته 4: در بند 1 ماده 29 اشاره به اصطلاحی به نام Long Lead دارد که منظور مصالح یا تجهیزاتی است که زمان ساخت و تحویل آن طولانی می باشد و پیمانکار بایستی طول مدت ساخت و تحویل این نوع کالاها را در برنامه زمانی لحاظ نماید.

نکته 5: خرید و بسته بندی و حمل هر کالای مورد استفاده در پروژه بایستی با نام کارفرما صورت بگیرد و بایستی نام کارفرما به عنوان ذی نفع در قرارداد با فروشنده درج گردد و تمام موازین قرارداد بین پیمانکار و کارفرما باید در آن قرارداد رعایت شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=9570
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 18 – شرکای کاری پیمانکار در قراردادهای EPC(قسمت دوم-فروشندگان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.