0
0

مجله هفتگی 22 تا 26 آبان 1400

235 بازدید

مجله هفتگی 22 تا 26 آبان 1400

خدمات مجموعه افرامیس/معرفی بسته های آموزشی

بسته آموزشی

22 آبان 1400

ما در مجموعه افرامیس برآنیم که پکیج های متنوعی از آموزش حقوق مهندسی را در اختیار شما قرار دهیم. ولی چرا یک مهندس نیاز به آموزش در این مقوله ها دارد؟!

اول، متاسفانه ساختارهای قضایی ما چه قضات چه وکلا دارای دانش مهندسی و قراردادی در صنعت احداث نبوده و به زیر و بم آن هم آشنا نیستند.

دوم، به نظر شما بهتر نیست وقتی در راهی قدم می زنید، آن محیط روشن باشد و شما با آگاهی نسبت به مسیر و ابزارهای ممکن وارد شوید و افسار کار خود را به طور کامل به یک وکیل نسپارید و ندانید هم که عاقبت شما را به کدامین سمت می برد.

در مجموعه پیش رو که تا دو هفته دیگر در دسترس علاقمندان قرار می گیرد، یک مجموعه 13 قسمتی از آموزش قانون آیین دادرسی مدنی با موضوعیت قراردادهای صنعت احداث تهیه گردیده است.

نیازهایی که این مجموعه از شما پوشش خواهد داد:

1- برای شما کل مسیر، از تصمیم برای ارجاع موضوع به دادگاه تا صدور رأی و اجرایی شدن آن، روشن خواهد شد.

2- در طول این آموزش ها شما با انواع ابزارآلات حقوقی آشنا می شوید و یاد می گیرد که از هرکدام چگونه و کجا استفاده کنید. حتی در مواردی می توانید در مذاکره به عنوان یک چماق جذاب علیه طرف مقابل استفاده کنید.

3- از جهتی دیگر، نکاتی را که در زمان عقد قرارداد و حین انجام تعهدات باید مورد توجه قرار دهید تا در زمان ورود به دادگاه، دست پر مدارک خود را روی میز قاضی بکوبید، با شما به اشتراک می گذاریم و این مسئله باعث افزایش امید موفقیت شما بشود.

مجله 19 تا 23 تیر 1400

23 آبان 1400

هر مهندسی که در پروژه های ساختمانی و یا شرکت های پروژه محور مشغول به فعالیت است، به دنبال راهکارهایی می گرد که در محل اختلافات و دعاوی بتواند به عنوان ابزار او را یاری کند. در این پکیج کوشیدیم که این راه حل ها و ابزار را بصورت قابل جستجو در اختیار شما قرار دهیم. شما مشکل خود را در سایت افرامیس جستجو کرده و این سایت از بانک اطلاعاتی ذخیره شده به مخاطب اعلام می کند که کدام پکیج ویدئویی پاسخگوی نیاز و سوال مورد نظر خواهد بود.

هر ویدئوی ساخته شده به زبانی ساده راهکارها و ابزار های ممکن را برای شما تشریح می کند. این توضیحات توسط دو نفر از حقوقدان متبحر در صنعت احداث تشریح می گردد. ما اعتقاد داریم برای هر بن بست مذاکراتی با کارفرمایان و مشاوران راه حلی وجود دارد که می توان با اشراف به آن، به بهترین نحو، گره ایجاد شده را باز کرد.

بگذارید یک سری از سوالات متداول که از این بانک اطلاعاتی برداشت شده را با شما در میان بگذاریم:

1- در صورت عدم پذیرش مکاتبات توسط کارفرما یا مشاور، پیمانکار چه اقدامی باید انجام دهد؟

2- آیا پیمانکار می تواند درخواست به ختم یا فسخ قرارداد در صورت امتناع کارفرما از ابلاغ آن برای شرایطی که در پیمان ذکر شده است را به صورت اظهارنامه اعلام نماید؟

3- در صورت بروز ختم و یا فسخ پیمان و استنکاف هریک از طرفین قرارداد بر تنظیم صورتجلسه فصل مشترک، تأمین دلیل چه بار حقوقی برای طرفین دارد؟

4- برای اینکه یک سند تنظیم شده قابل استفاده و ادعا در مراجع قضایی باشد، پیمانکاران و کارفرمایان باید چه نکاتی را مورد توجه قرار دهند؟

5- چه نکاتی در تنظیم صورتجلسات حین انجام تعهدات در قراردادهای احداث باید مورد توجه قرار گیرند؟

6- در قراردادهای EPC، وجود مرجع فنی چه بار حقوقی دارد و آیا رأی صادره مرجع فنی لازم الاجرا می باشد؟

7- آیا داور یا داوران ملزم به رعایت کلیه قوانین موجود می باشند و یا تنها باید بر اساس شرایط مندرج در قرارداد اقدام به صدور حکم نمایند؟

8- آیا رأی صادره شورای عالی فنی بر اساس کلیه قوانین حاکم در کشور است و یا تنها متن قرارداد و بخشنامه ها و آیین نامه های صادر شده از طرف سازمان برنامه و بودجه را ملاک عمل قرار می دهد؟

9- در صورت صدور حکم علیه دستگاه های دولتی، نحوه دریافت مطالبات تأیید شده در حکم توسط پیمانکاران به چه صورت می باشد؟

10- در صورتیکه در قرارداد، کارفرما پرداخت ارزی را متعهد گردد، آیا پیمانکار می تواند مطالبه همان ارز ثبت شده در قرارداد را داشته باشد؟

و 110 سوال متداول دیگر که ما سعی کردیم در 13 پکیج به شرح زیر در اختیار شما دوست عزیز قرار دهیم.

1. اظهارنامه
2. تامین دلیل
3. صلاحیت دادگاه
4. دادخواست و مراحل دادرسی
5. دلایل
6. امارات
7. داوری
8. دادرسی فوری و تامین خواسته
9. طرق عادی اعتراض به رای صادر شده
10. طرق فوق العاده به رای صادر شده
11. دعاوی طاری
12. مواعد، هزینه دادرسی و مطالبه خسارت
13. اجرائیات حکم صادره

24 آبان 1400

همیشه می اندیشیدیم که آیا می توان واژه نامه ای را نگارش کرد که یک مهندس بتواند بدون مراجعه به منبع دیگری تمام نیازهای خود را مرتفع سازد؟! برای نیل به این هدف بایستی لغاتی از سه جنبه و دیدگاه جمع آوری شود: حقوقی، فنی و مدیریتی

برای هر لغت بایستی یک تعریف ساده بیان داشت و توضیحاتی در کنار آن نگارش کرد تا بتوان مفهوم آن واژه را بسط داد و در نهایت مخاطب بداند چه کاربردی برای آن کلمه در صنعت احداث و حقوق مهندسی وجود دارد.

این موضوع می تواند تبدیل به یک نوع WIKI شود. هر متخصصی می تواند با ورود به سایت دست به ایجاد واژه ای زند که دراین واژه نامه وجود ندارد و یا حتی دست به اصلاح واژگان موجود ببرد که بعد از بررسی هیأت تحریریه با نام نگارنده در مجموعه ثبت شود.

25 آبان 1400

 

این هفته را اختصاص دادیم به معرفی مجموعه خدماتی که گروه افرامیس در اختیار مهندسین عزیز می گذارد.

1- تنظیم پیشنهادات فنی و مالی شرکت در مناقصه های دولتی و خصوصی

2- شناسایی و آنالیز ریسک ها و ادعاها در رابطه با قراردادهای متعهدشده سازمان

3- تنظیم صورت وضعیت های موقت، قطعی و تعدیل و کلیه ادعاهای مالی

4- تنظیم لایحه های تأخیرات و ادعاهای مالی قراردادی و خارج قراردادی

5- تنظیم قراردادها و کلیه ضمایم فنی، مدیریتی و حقوقی مربوطه

 

مهمترین موضوعی که در افرامیس با حضور وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری پیگیری می شود عبارتست از:

"تنظیم لایحه های دفاعی و دادخواست های مرتبط با دعاوی دادگاهی و پیگیری پرونده های قضایی در مورد خواسته هایی که با کارفرما به سرانجام نرسیده است."

 

ما می توانیم به شما مشورت دهیم که آیا در مسیر درستی حرکت می کنید و همچنین امید موفقیت شما در حصول نتایج مثبت در پرونده های حقوق احداث را بر اساس پرونده های رسیدگی شده، اعلام می کنیم.

 

در هر کجای ایران عزیز هستید، از طریق وب سایت افرامیس با ما تماس بگیرید و یا از طریق همین صفحه برای ما پیغام بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=7199
اشتراک گذاری:
هانیه پدیدار

نظرات

0 نظر در مورد مجله هفتگی 22 تا 26 آبان 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.