0
0

مجله هفتگی 23 تا 27 بهمن 1400

156 بازدید

مجله هفتگی 23 تا 27 بهمن 1400

موضوع: حقوق پرسنل پیمانکاری در قراردادEPC

26 بهمن 1400

امروز نیز با یک پست ویدئویی آموزشی در زمینه قراردادهای EPC مبتنی بر نشریه 5490 با شما هستیم.

 " تعهدات مالی پیمانکار در پرداخت دستمزد"

 مروری می کنیم بر دو سوال اساسی که در این فیلم آموزشی مفصلاً به آنها خواهیم پرداخت:

پرسش شماره 1: در صورت وقوع چه شرایطی، کارفرما می تواند اقدام به پرداخت حق الزحمه عقب افتاده کارگران پیمانکار در قرارداد EPC نماید؟

پرسش شماره 2: آیا کارفرما می تواند حقوق پرداخت نشده کارگران پیمانکار در قرارداد EPC را از محل ضبط ضمانت نامه های پیمانکار پرداخت کند؟

موضوع: حقوق پرسنل پیمانکاری در قرارداد EPC

 

27 بهمن 1400

 

مروری می کنیم بر نکات پر اهمیت این ویدئو که بایستی مورد توجه قرار گیرند.

 

پرداخت حقوق کارگری یکی از اولویت های اصلی دولت می باشد. برای همین هم در تمام قراردادهای تنظیم شده توسط سازمان برنامه و بودجه که به عنوان الگوی قراردادهای مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد، این عدم پرداخت خط قرمز تعهدی پیمانکار است.

نشانه این امر لقب دادن موضوع حق الزحمه با عنوان حقوق ممتازه در بدهی های اشخاص و دولت می باشد یعنی به تمام انواع بدهی ها ارجح می باشد.

 

البته باید بدانیم که دستمزدهای عقب افتاده نیروهای پیمانکار از طرف کارفرما با وقوع سه شرطی که در ادامه نقل می شود قابل پرداخت خواهد بود:

شرط اول: پرداخت صورت وضعیت دوره ای پیمانکار برای ماه مورد نظر از طرف کارفرما صورت گرفته باشد.

شرط دوم: مشاور اخطاریه ای برای پیمانکار جهت پرداخت حقوق پرسنل ارسال کرده باشد.

شرط سوم: خودداری پیمانکار از پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل منطبق بر قانون کار.

 

کارفرما برای بار اول دستمزد کارکنان را از محل صورت وضعیت های پیمانکار که پرداخت شده است و بر اساس فهرست های تأیید شده وی و با حضور نماینده پیمانکار از محل تضامین و مطالبات وی به کارکنان پرداخت می کند و مبلغ پرداختی را به اضافه 15 درصد به حساب بدهی پیمانکار منظور می نماید.

 

توجه داشته باشیم که در این حالت اگر مطالبات پیمانکار کافی نباشد، کارفرما می تواند اقدام به ضبط ضمانت نامه ها و برداشت از این محل برای پرداخت حقوق و دستمزد تأخیر افتاده نماید.

 

در صورت تکرار تأخیر در پرداخت دستمزد کارکنان، کارفرما اخطاریه ای به پیمانکار می زند و در صورت خودداری پیمانکار از پرداخت در مهلت مقرر، کارفرما می تواند بر اساس ماده 68، قرارداد را با پیمانکار فسخ کند.

 

نکته بسیار مهم: یکی از وظایف کارفرما در صورتیکه نتواند صورت وضعیت های پیمانکار را پرداخت کند، پرداخت بخشی از صورت وضعیت های تأیید شده پیمانکار معادل دستمزد کارکنان می باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=10017
اشتراک گذاری:
هانیه پدیدار

نظرات

0 نظر در مورد مجله هفتگی 23 تا 27 بهمن 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.