0
0

31 -آیا کارفرما می تواند پیمانکار را ملزم به تأمین مصالح از یک فروشنده خاصی که در لیست فرو شندگان منضم به اسناد مناقصه آمده است، نماید؟

403 بازدید

آیا کارفرما می تواند پیمانکار را ملزم به تأمین مصالح از یک فروشنده خاصی که در لیست فرو شندگان منضم به اسناد مناقصه آمده است، نماید؟

در ادامه آخرین پست منتشر شده از کانال افرامیس، این بار هم می خواهیم با موضوع دیگری در ارتباط با تأمین و تدارک مصالح و تجهیزات مورد استفاده در پروژه روبرو شویم.

با یک فرض شروع کنیم و آن اینکه سازمان کارفرما در اسناد مناقصه، لیستی از فروشندگان را معرفی کرده باشد.

بنابراین پیمانکار برای ارائه یک قیمت رقابتی به سراغ پایین ترین قیمت از بین فروشندگان مجاز اعلام شده می رود و همان قیمت را در ارائه قیمت شرکت در مناقصه منعکس می کند.

ابهام بسیار اساسی اینجا پیش می آید و آن اینکه در حین انجام تعهدات، کارفرما، پیمانکار را ملزم به استفاده از فروشنده دیگری در لیست ولی با قیمت بالاتر می نماید.

راه حل پیمانکار چیست؟

این بحث هم در پروژه های دولتی مشمول طرح عمرانی و پروژه های خصوصی و در حین انجام تعهدات قابل طرح است.

در این ویدیو، جواب این سوال را براساس محدودیت ها و معذوریت های منعکس شده در شرایط عمومی پیمان رایج یا همان نشریه 4311 بررسی خواهیم کرد.

در نهایت به ریسک هایی که ممکن است به ازای این چلنج گریبان کارفرما را از لحاظ بروز ادعا و دعوی و پیمانکار را از لحاظ بروز هزینه های مازاد بر آنالیز قراردادی می گیرد، خواهیم پرداخت.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=5842
اشتراک گذاری:
پریسا نصیری
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 31 -آیا کارفرما می تواند پیمانکار را ملزم به تأمین مصالح از یک فروشنده خاصی که در لیست فرو شندگان منضم به اسناد مناقصه آمده است، نماید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.