0
0

24 – آیا کارفرما مجاز به ضبط 5% از هر صورت وضعیت تا زمان ارائه مفاصا حساب بیمه پیمانکار می باشد؟

399 بازدید

آیا کارفرما مجاز به ضبط 5% از هر صورت وضعیت تا زمان ارائه مفاصا حساب بیمه پیمانکار می باشد؟

یکی از ریسک های مهم کارفرمایان نحوه پرداخت حق بیمه قرارداد منعقده با پیمانکار است .

از یک طرف رعایت قوانین و الزاماً قانون تأمین اجتماعی و از طرف دیگر چگونگی مدیریت این ریسک در صورت برخورد با شرایط خاتمه و یا فسخ پیمان و متعهد کردن پیمانکار به پرداخت مبالغ متعهد شده بدون دغدغه است .

در این پست ویدویی به جوانب مرتبط با این موضوع هم در قراردادهای دولتی مبتنی بر بودجه عمرانی و هم قراردادهایی که از دایره شمول طرح عمرانی خارج هستند پرداخته می شود.

این مسئله هم در حین اجرای قرارداد و هم در زمان خاتمه قرارداد حایز اهمیت بوده و برای بررسی آن از قانون تأمین اجتماعی و مصوبات 129 و 143 شورای عالی تامین اجتماعی و بخشنامه 14 جدید درآمد در کنار نشریه 4311 استفاده خواهیم کرد و در خاتمه با ریسک ها و عواقب متصوره از عدم اشراف بر این قوانین آشنا می شویم.

 

موضوع: بیمه های قراردادی

 

داستان

 

علی آقا، مسئول خدمات کارفرما، پیرمردی با ریش های سفید و مرتبه که همیشه با یک آرامش باور نکردنی و البته مثل ساعت وظایفش رو انجام میده و تمام پرسنل پروژه براش احترام خاصی قائل هستند.

اما امروز بر خلاف معمول، بدون اجازه و با عجله درب دفتر آقای حسنی رو باز می کنه و وارد میشه. آقای حسنی که تا حالا این رفتار رو از علی آقا ندیده از روی صندلی بلند میشه و منتظر کلامش می مونه.

 

علی آقا نفس نفس زنان میگه:

"آقای مهندس سریع خودتون رو به واحد مالی برسونید. آقای علی نژاد بدجور با آقای رکنی دست به یقه شده."

 

صدای بلند آقای رکنی، مدیر مالی کارفرما، کل کارگاه رو برداشته. رکنی آدم محتاط و دقیقیه که ادعا میکنه به قوانین بیمه و مالیات احاطه داره و بواسطه تجربه بالاش اجازه نداده هیچ پرونده مشکل داری در سازمان تأمین اجتماعی برای کارفرما وجود داشته باشه.

 

آقای حسنی درب دفتر مالی رو باز میکنه و وارد میشه. ورودش مثل آب روی آتیش میمونه و باعث میشد دو نفر از هم فاصله بگیرن و سکوتی مرگبار در جلسه حکمفرما بشه. حسنی با صدای بلند میگه:

"آقایان! آقایان! خجالت داره! خیر سرمون الان دو مدیر سطح بالا روبروی هم ایستادن، اما نمی تونن موضوعشون رو با همفکری حل کنن."

 

علی نژاد، رئیس کارگاه پیمانکاری، سرش رو به نشانه احترام پایین می اندازه ولی شروع کلام رو از رقیبش می دزده و میگه:

"آقای مهندس، برای محاسبه کسورات صورت وضعیت، هر بار این آقا مبلغ 7.8% به بهانه بیمه از بنده کم می کنه و میگه این مبلغ تا ارائه تسویه حساب نزد کارفرما بلوکه میشه. مگه طبق قانون، کارفرما حق داره بیش از 5% از صورتحساب های پیمانکار رو بلوکه کنه؟"

 

آقای حسنی سرش رو می چرخونه سمت رکنی و منتظر پاسخ می مونه. آقای رکنی هم قیافه حق به جانبی به خودش می گیره و رو به آقای حسنی میگه:

"جناب مهندس، یکی از نگرانی همیشگی سازمان های کارفرمای خصوصی، عدم تسویه حساب با سازمان تأمین اجتماعی در انتهای پروژه توسط پیمانکاره. اگر من 5% بلوکه کنم و پیمانکار در انتهای قضیه نتونه 7.8% خودش رو پرداخت کنه، من می مونم با مطالبه سازمان تأمین اجتماعی."

 

آقای حسنی از این کارهای بدون هماهنگی رکنی به ستوه آمده ولی نمی خواد جلوی پیمانکار وارد بحث با مدیر مالی خودش بشه، برای همین رو به علی نژاد می کنه و میگه:

"آقا شما تشریف ببرید به کارهای اجراییتون رسیدگی کنید. من بعداً نتیجه رو به شما اطلاع میدم. ضمناً اگر یکبار دیگه ببینم که با نیروی زیر مجموعه من دعوا می کنید، بلافاصله عذرتون رو از پروژه می خوام!"

 

وقتی علی نژاد از دفتر خارج می شه حسنی رو به رکنی می کنه و میگه:

"دفعه آخرت باشه از خودت قانون مجزا در میاری! اولاً، مگه در قرار داد ما با پیمانکار این رقم ابداعی شما ذکر شده؟! مگه به صراحت 5% نوشته نشده؟! دوماً، موقع تسویه حساب، صورت وضعیت قطعی پیمانکار و ضمانت نامه ها ش آزاد نشده که عزیز من! سوماً، این پیمانکار بدبخت رقم لیست بیمه ش رو ماهانه پرداخت می کنه که این هم مقداری از اون عدد مد نظر شما کم می کنه."

 

بعد بدون اینکه منتظر جواب آقای رکنی بمونه رو به علی آقا که در چارچوب درب هاج و واج مونده میگه:

"سیدّ، یک لیوان آب خنک برای این آقا بیار تا دیگه صداش رو توی پروژه من بالا نبره."

موضوع: بیمه های قراردادی

 

با یک نکته چالشی و جذاب شروع می کنیم:

آیا می دانید در صورت عدم تسویه حساب با تأمین اجتماعی در زمان مقرر، چه در مقام کارفرما و چه پیمانکار، سازمان تأمین اجتماعی می تواند با شکایت از مجموعه شما اقدام به بلوکه کردن حساب های مجموعه شما نماید؟

 

چرا؟

بر اساس ماده 49 قانون تأمین اجتماعی، مطالبات سازمان ناشی از اجرای این قانون در عداد مطالبات ممتاز می‌باشد. پس باید مواظب باشیم که هرگونه بدهکاری به سازمان دارای عواقب خطرناکی خواهد بود.

 

برای روشن شدن موضوع دو نکته را مد نظر داشته باشیم:

1- کارفرمایان مکلفند که مطالبات سازمان تأمین اجتماعی‌ از مقاطعه‌کاران و مهندسین مشاوری که حداقل یکسال‌ از تاریخ‌خاتمه، تعلیق و یا فسخ قرارداد آنان گذشته و در این فاصله‌ جهت پرداخت حق بیمه کارکنان شاغل در اجرای قرارداد و ارائه‌ مفاصا حساب‌ سازمان تأمین اجتماعی مراجعه ننموده‌اند را ضمن‌ اعلام فهرست مشخصات مقاطعه‌کاران و مهندسین مشاور از محل پنج درصد کل کار و آخرین قسط نگهداری شده به این سازمان پرداخت نمایند.

 

2- هرگاه کارفرما آخرین قسط مقاطعه‌کار را بدون مطالبه مفاصاحساب سازمان بپردازد، مسئول پرداخت حق بیمه مقرر و خسارات مربوط خواهد بود و حق دارد وجوهی که از این بابت‌ به سازمان پرداخته است را از مقاطعه‌کار مطالبه و وصول نماید.

 

برای تعیین میزان هزینه تأمین اجتماعی در قراردادها می توان آنها را به چهار دسته تقسیم کرد:

1- حق بیمه قراردادهای مشاوره ای در طرح عمرانی برابر 14% به اضافه 1.6% حق بیمه بیکاری می باشد که از این مبلغ 3.6% در تعهد پیمانکار و 12% در تعهد کارفرما می باشد.

2- حق بیمه قراردادهای پیمانکاری در طرح عمرانی برابر 6% به اضافه 0.6% حق بیمه بیکاری می باشد که از این مبلغ 1.6% در تعهد پیمانکار و 5% در تعهد کارفرما می باشد.

3- حق بیمه قراردادهای شامل تهیه مصالح مصرفی یا ارائه خدمات بصورت مکانیکی در پروژه های غیرعمرانی، برابر 7% به اضافه 1/9 این مبلغ به عنوان بیمه بیکاری با مجموع 7.78% می باشد.

4- حق بیمه قراردادهای کارهای دستمزدی و خدمات غیر مکانیکی در پروژه های غیرعمرانی برابر 15% به اضافه 1/9 این مبلغ به عنوان بیمه بیکاری با مجموع 16.67% می باشد.

 
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=5472
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 24 – آیا کارفرما مجاز به ضبط 5% از هر صورت وضعیت تا زمان ارائه مفاصا حساب بیمه پیمانکار می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.