0
0

1 – مقدمه ای بر قرارداد EPC صنعتی و نشریه 5490

320 بازدید

مقدمه ای بر قرارداد EPC صنعتی و نشریه 5490 :

در مجموعه پست های ویدئویی که از این تاریخ در کانال افرامیس منتشر می گردد قصد داریم به بررسی همه جانبه قراردادهای EPC صنعتی که تحت عنوان نشریه 5490 در جامعه مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد بپردازیم.

در تعریف پروژه های EPC باید گفت به پروژه‌هایی اطلاق می گردد که در آن کل فعالیت‌های لازم برای به ثمر رسیدن یک پروژه از مرحله طراحی تا ساخت به یک پیمانکار واگذار می شود.

این واژه بر گرفته از سه کلمه Engineering به معنای مهندسی و یا طراحی، Procurement به معنای تدارک و تامین، Construction به مفهوم ساخت و اجرا است .

بنابراین یک کارفرما کلیه عملیات مربوط به طراحی و تامین و تدارکات و ساخت و اجرا را تحت یک قرارداد به پیمانکار واگذار می کند.

هدف اصلی در نقطه مقابل قراردادهای PC منطبق بر نشریه 4311 ، انتقال حداکثر ریسک ممکن به شخص دیگر برای رسیدن به اهداف پروژه می باشد.

در تاریخ 14/11/1380 بخشنامه ای با شماره 7105/54-18929/105 با عنوان "موافقتنامه، پیوست ها، شرایط عمومی و خصوصی پیمان های مهندسی، تامین کالا و تجهیزات، ساختمان و نصب بصورت توام(EPC)" از طرف سازمان برنامه و بودجه به دستگاه های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران ابلاغ گردید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://aframis.com/?p=7713
اشتراک گذاری:
پریسا نصیری

نظرات

0 نظر در مورد 1 – مقدمه ای بر قرارداد EPC صنعتی و نشریه 5490

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.